Kategorie
klasa 8 Nauka zdalna

Optyka: Odbicie i rozproszenie światła, lekcja 15

Dlaczego widzimy?

Obejrzyj krótki materiał filmowy:

Możemy widzieć cokolwiek, ponieważ światło odbija się od przedmiotów i trafia do naszych oczu. Światło ma tę właściwość, że promień odbity ma taki sam kąt, jak promień odbity. Ten kąt mierzony jest od prostej prostopadłej do płaszczyzny w punkcie odbicia. Jeżeli powierzchnia nie jest równa, wówczas mamy do czynienia do rozproszeniem światła (zasada równości kąta padania i odbicia jest oczywiście zachowana).

Zapisz w zeszycie notatkę na temat odbicia i rozproszenia światła korzystając z dowolnego źródła.

Zadanie domowe dla chętnych na +
Narysuj / wyjaśnij jak działają światła odblaskowe stosowane w motoryzacji.

Powodzenia.

W celu potwierdzenia obecności na lekcji wyślij pusty e-mail.

Na pytania związane z lekcją (poprzez messenger) odpowiadam w czasie trwania twojej lekcji fizyki zgodnie z planem. Inne terminy konsultacji możliwe tylko w szczególnych przypadkach. Czas po 15:15 spędzam na życiu rodzinnym i sprawdzaniu nadesłanych prac. Łikend spędzam z rodziną.

Na ewentualne zdjęcie twoich notatek (zdjęcia wklejaj do wiadomości, nie dodawaj ich jako załącznik) oczekuję pod adresem: sp.gryfow.fizyka@op.pl do następnej lekcji zgodnie z twoim planem (lekcje numerujemy od 26 marca 2020). Pamiętaj, że masz przewidziane dwie lekcje fizyki w tygodniu. Temat wiadomości uzupełnij zgodnie z wzorem: fizyka 8d Jan Kowalski, lekcja 14.

Ze względów bezpieczeństwa nie otwieram załączników.

NIE ODPOWIADAM NA ANONIMY.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *