Kategorie
klasa 7 Nauka zdalna

Kinematyka: Analiza wykresów ruchów prostoliniowych: jednostajnego i jednostajnie zmiennego , lekcja 9

Umiesz już odczytywać dane z wykresu, obliczać różnice prędkości i wiele innych. Dziś głębsza analiza wykresów.

Wymyśl zeszytówkę i wyślj ją do kogoś z Twojej klasy. Rozwiąż otrzymaną od innej osoby. Zapisz od kogo otrzymałeś pracę do wykonania.

Pamiętaj podpisywać strony z notatkami swoim imieniem i nazwiskiem. Przerysuj wykresy i podpisz je. Brakujące podpisy uzupełnij samodzielnie.

Wykres prędkości od czasu dla ruchu jednostajnie przyśpieszonego.

Schemat przedstawia wykres zależności drogi od czasu. Tło białe. Oś odciętych opisana jako „t”. Oś rzędnych opisana jako „s”. Na wykresie znajduje się czerwona linia. Początek w początku układu współrzędnych. Linia przyjęła kształt połowy paraboli z ramionami skierowanymi do góry. Najniższy punkt paraboli przypada na początek układu współrzędnych.
Droga w ruchu jednostajnie przyśpieszonym
Image result for wykresy w ruchu
Image result for wykresy w ruchu
Ruch jednostajnie przyspieszony. Scenariusz lekcji fizyki z ...
Ruch jednostajnie opóźniony

Materiał dla chętnych: super

Zadanie domowe
Opisz jakie ruchy i w jakich momentach przedstawia poniższy wykres:

Po dzisiejszej lekcji musisz umieć odróżniać wykresy różnych ruchów prostoliniowych. Bardzo dobrze, jeżeli potrafisz omówić wykres, w którego skład wchodzą różne rodzaje ruchów. Rewelacyjnie, jeżeli samodzielnie potrafisz tworzyć wykresy dla poznanych ruchów prostoliniowych.

Powodzenia!

UWAGA: NIE ODPISUJĘ NA ANONIMY. LIST MUSI ZAWIERAĆ POPRAWNIE WYPEŁNIONY TEMAT.

Jeżeli masz pytania, odpowiem (messenger) w czasie trwania twojej lekcji zgodnie z planem. Po 15:15 czas poświęcam rodzinie. W nocy sprawdzam nadesłane prace. W łikendy nie pracuję.

Na zdjęcie twoich notatek (lub inną formę dokumentacji) oczekuję pod adresem: sp.gryfow.fizyka@op.pl do następnej lekcji zgodnie z twoim planem (lekcje numerujemy od 26 marca 2020). Pamiętaj, że masz przewidziane dwie lekcje fizyki w tygodniu. Tytuł wiadomości uzupełnij zgodnie z wzorem: fizyka 7d Jan Kowalski, lekcja 9.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *