Kategorie
klasa 8 Nauka zdalna

Drgania i fale: Fale elektromagnetyczne, lekcja 9

Do tej pory poznałeś różnego rodzaju fale mechaniczne. Dziś dowiesz się o falach, które rozchodzą się w prożni.

Wymyśl zeszytówkę i rozwiąż otrzymaną od innej osoby. Zapisz od kogo otrzymałeś pracę do wykonania.

Fala elektromagnetyczna, to jak każda fala, rozchodzące się zaburzenie ośrodka. Ten rodzaj fali może rozchodzić się ośrodkach materialnych, takich jak stal, powietrze czy woda, ale również w próżni. Tym rozchodzącym się zaburzeniem jest zmiana pola magnetycznego i elektrycznego.
Zapisz powyższą definicję i zapamiętaj.

Przypominam, że sprawdzian dla klas 8a, 8b i 8c już za tydzień, w czasie drugiej lekcji fizyki w tygodniu. Każda klasa będzie miała w tym dniu dostęp do platformy w czasie trwania swoich lekcji. Już w maju wystawienie ocen proponowanych.

Korzystając z podręcznika wypisz rodzaje fal elektromagnetycznych.

Zadanie domowe obowiązkowe
Podaj zastosowania fal elektromagnetycznych.

Powodzenia.

Na pytania związane z lekcją odpowiadam w czasie trwania twojej lekcji fizyki zgodnie z planem. Inne terminy konsultacji możliwe tylko w szczególnych przypadkach. Czas po 15:15 spędzam na życiu rodzinnym i sprawdzaniu nadesłanych prac. Łikend spędzam z rodziną.

Na zdjęcie twoich notatek (lub inną formę dokumentacji) oczekuję pod adresem: sp.gryfow.fizyka@op.pl do następnej lekcji zgodnie z twoim planem (lekcje numerujemy od 26 marca 2020). Pamiętaj, że masz przewidziane dwie lekcje fizyki w tygodniu. Temat wiadomości uzupełnij zgodnie z wzorem: fizyka 8d Jan Kowalski, lekcja 9.

NIE ODPOWIADAM NA ANONIMY.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *