Kategorie
informatyka klasa 5 Nauka zdalna

Informatyka bez komputera, klasa 5: Patyczaki w ruchu. Tworzenie prostych animacji, lekcja 3

W czasie ostatniej lekcji stworzyłeś animację ruchu patyczaka, czyli serię złożoną z kilku zdjęć. Dziś do animacji dodasz tło.

Wielu z Was miało wspaniałe pomysły na własne “patyczaki”. Tutaj przedstawiam pracę Kacpra P.

Dzisiejsza praca będzie wymagała nieco więcej wysiłku, ale i przyniesie o wiele więcej radości. Postaraj się zbudować animację swojego patyczaka wędrującego po ulicy. Oczywiście zamiast ulicy może być park, góry, baza na Marsie 🙂 Animacja musi zawierać zmieniające się tło, tak by sprawiało wrażenie ruchu.

Do dzieła!

Seria 20 klatek filmu z zmiennym tłem: piąteczka.

Powyższa seria przerobiona na plik mp4 lub animowany gif: szósteczka. (jeżeli nie masz w domu komputera/programu do wykonania animacji z wykonanych zdjęć, możesz to zrobić po powrocie do szkoły – piąteczka zostanie wówczas zamieniona na szóstkę).

Powodzenia!

Na zdjęcie twoich notatek (lub inną formę dokumentacji) oczekuję pod adresem: sp.gryfow.informatyka@op.pl do następnej lekcji zgodnie z twoim planem (lekcje numerujemy od 26 marca 2020). Pamiętaj, że masz przewidzianą tylko jedną lekcję w tygodniu. Tytuł wiadomości uzupełnij zgodnie z wzorem: informatyka 5k Jan Kowalski, lekcja 3.

Otrzymuję dużo mejli, w pierwszej kolejności sprawdzam te, które są prawidłowo zaadresowane (tytuł/temat, treść, załącznik).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *