Kategorie
informatyka klasa 4 Nauka zdalna

Informatyka bez komputera, klasa 4: Idziemy do kina: lekcja 3

Na poprzedniej lekcji poznałeś skróty klawiszowe, które pomagają w edycji tekstu. Dziś stworzysz prosty tekst.

Media Player Classic Home Cinema 1.9.2 portable - Portable info PL

Dokumenty tekstowe, które czytałeś do tej pory, były różnego rodzaju. Powieści, opowiadania, artykuły w gazetach czy na blogach. Wszystkie zawierają tytuł i treść. Treść z kolei dzieli się na akapity, czyli części tekstu oddzielone od reszty zawierające przeważnie jedną myśl.

Pisząc tego bloga (w formie lekcji) również tworzę akapity. Każda lekcja posiada również swój tytuł. Dodatkowo akapity są od siebie oddalone.

Twoim zadaniem na dziś jest stworzenie notatki zatytułowanej: Mój ulubiony film. Notatka powinna zawierać tytuł i minimum trzy akapity. Każdy akapit zaś, powinien składać się z minimum trzech zdań. Jeżeli to możliwe, stwórz ją na komputerze w dowolnym edytorze tekstu. W przeciwnym razie zapisz w zeszycie.

Powodzenia!

Na zdjęcie twoich notatek (lub inną formę dokumentacji) oczekuję pod adresem: sp.gryfow.informatyka@op.pl do następnej lekcji zgodnie z twoim planem (lekcje numerujemy od 26 marca 2020). Pamiętaj, że masz przewidzianą tylko jedną lekcję w tygodniu. Tytuł wiadomości uzupełnij zgodnie z wzorem: informatyka 4a Jan Kowalski, lekcja 3.

Otrzymuję dużo mejli, w pierwszej kolejności sprawdzam te, które są prawidłowo zaadresowane.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *